Mbyllet pa gola pjesa e parë ndërmjet Senegalit dhe Holandës

Ka përfunduar pa gola pjesa e parë e ndeshjes Senegal – Holandë, e vlefshme për Grupin A të Kampionatit Botëror “Katar 2022”. 

Ndonëse 45-minutat e para përfunduan pa gola, të dy ekipet kishin disa raste shënimi, shkruan Gazeta Olle.

“Tulipanët” kishin më shumë iniciativën, por nuk arritën të zhbllokojnë rezultatin.

Kjo është sfida e parë në grup, teksa dueli tjetër i Grupit A u zhvillua ditën e djeshme ndëmjet nikoqirit Katarit dhe Ekuadorit, i cili u mbyll me rezultat 0-2.

Në stadiumin “Fadil Vokrri”, Komuna e Prishtinës organizon turneun Rama – Domi

Southgate pas fitores së thellë ndaj Iranit: Nuk duhet t’i kishim pësuar ato dy gola, duhet të japim më shumë nga vetja