Mbyllet pa gola pjesa e parë e ndeshjes Danimarkë – Tunizi

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Danimarkës dhe Tunizisë. 

Pjesa e parë është mbyllur pa gola, 0-0, shkruan Gazeta Olle.

45-minutat e para u karakterizuan me disa raste të mira nga të dyja ekipet, por portat mbetën të paprekura.

Kjo ndeshje është e vlefshme për Grupin D të Botërorit “Katar 2022”. /Gazeta Olle/ 

Dëmtohet ylli i Gjermanisë, mungon në ndeshjen ndaj Japonisë

Edhe një Evropian në Prishtinë