Mbyllet pa fitues

Ndeshja e parë gjysmëfinale ndërmjet Manchester Cityt dhe Real Madridit, ka përfunduar pa fitues 0:0 përkundër shumë rasteve shënimi.
Finalisiti pritet të vendoset në ndeshjen e dytë ne Madrid.