Mbyllet miqësorja mes Drenicës dhe Istogut me këtë rezultat

Ka përfunduar miqësorja mes Drenicës dhe Istogut e zhvilluar në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj.

Drenica ka arritur të shënojë fitore me rezultat 2-1, shkruan Gazeta Olle.

Pjesa e parë ishte e baraspeshuar dhe u mbyll pa gola, 0-0.

Mund të jetë një imazh i një ose më shumë persona, personat duke marrë pjesë në sporte, njerëz në këmbë dhe bar

Pjesa e dytë ishte më interesante, duke sjellur gjithsej tre gola.

Skuadra e Superligës u tregua më e fortë se ajo e Ligës së parë.

Kuqezinjtë realizuan dy gola dhe pranuan një, duke arritur ta fitojn këtë ndeshje kontrolluese.

/Gazeta Olle/

Sonte festë e madhe në Prishtinë për triumfin e Distria Krasniqit

Ferizaj – Kek-u, mbyllet miqësorja me këtë rezultat