Mbyllet ‘Akull Streetball Cup 2015’, Mr. Pantina kampione

Mr Pantina ka fituar turneun tradicional të basketbollit të rrugës, “Akull Streetball Cup 2015”, të mbyllur mbrëmë (e mërkurë) në sheshin Zahir Pajaziti në Prishtinë.

Të mërkurën mbrëma u zhvilluan takimet çerekfinale, gjysmëfinale dhe finale në konkurrencën e seniorëve, si dhe finalja e femrave.

Takimi revyal u zhvillua mes zyrtarëve të Komunës së Prishtinës dhe asaj të Federatës së Basketbollit të Kosovës, të fituar 4:5 nga drejtuesit e basketbollit të Kosovës.

Në finale e seniorëve, u kualifikuan Mr.Pantina dhe Prishtina 2, kurse të parët fituan 11:5.

Në finalen e juniorëve, Morçat 2 mundën Kacallarët 13:12.

Finalja e femrave i takoi Prishtinës 1 që mposhti Prishtinën 2, 11:5.

MVP i turnout u shpall Valmir Behrami i Pantinës.

Të gjithë fituesit u shpërblyen dhe medalje, rroba sportive nga Melodia PC dhe kupa. Ekipi fitues  i seniorëve Mr.Pantina, u shperblye edhe me 500 euro.

 basketi

 AKULL STREETBALL CUP

Dita 2

Çerekfinale, gjysmëfinale, finale

 

Seniorët

 

A1 PRISHTINA           vs              B2 GUARDAT                              15:4         

B1 STREETBOYS           vs              A2 FENQAT                              8:10                        

C1 MR PANTINA           vs              D2 CROSSOVER                      12:10                

D1 AMIGAT           vs              C2 THC                                              9:3        

                       

 

Gjysmëfinale – juniorët

A1 BALLERISTAT           vs               B1 KACALLARËT                             4:5

C1 MORQAT                 vs                D1YOUNG STARS                                  8:6

           

 

Gjysmëfinale – seniorët

PRISHTINA   vs     FENQAT                                                    5 : 3

AMIGAT      vs     MR.PANTINA                                          5 : 6      

 

 

FINALE –JUNIORET

1  KACALARTE    vs    2 MORQAT                                        12:13

           

 

Ndeshja revyale

KOMUNA E PRISHTINËS   vs   FEDERATA E BASKETBOLLIT TE KOSOVES     4:5

 Shpend Ahmeti, Dardan Sejdiu, Fisnik Ismajli – Komuna e Prishtines

Arben Fondaj, Valdet Spahija, shefet totaj , Bekim Dugolli – FBK

 

FINALE –SENIORET

                   

                   1  MR PANTINA          vs       2   PRISHTINA                                 11 : 5

 

                                           FEMRAT FINALE

 

1     PRISHTINA 1             vs         2 PRISHTINA2                               5:3

 

 Mvp i turneut – Valmir Behrami, MR.Pantina