Mbyllen penalltitë e ndeshjes Ulpiana-Kika, ky ekip garon në Ligën e Parë

Kika do të garojë në Ligën e Parë në edicionin e ardhshëm të futbollit kosovar, pas triumfit sot në ndeshjen e barazhit në Kastriot.

Kika mundi Ulpianën me penallti 10:9.

Koha e rregullt dhe vazhdimet ishin mbyllur 0:0.

Stadiumi “Agron Rama” ishte pothuajse i stërmbushur.