Mbyllen dy ndeshjet e fundit të Ligës së Parë

Kosova e Prishtinës dhe Deçani kanë shënuar fitore në dy ndeshjet e fundit të javës 20 në Ligën e Parë, të luajtur të hënën.

Kosova mundi Ramiz Sadikun 3:1, në takimin e luajtur në ‘Arbëri’ të Prishtinës.

Ndërkohë, Deçani mposhti 2 Korrikun 2:1. Ky takim u zhvillua në Gjakovë. (Gazeta Olle)

 

 

Liga e Parë – Java 20

 

Rezultatet

 

Llapi – Ulpania                                   0:0

Ballkani – Vllaznia (P)                      1:1

Rahoveci – Flamurtari                    0:0

Kosova P – Ramiz Sadiku               3:1

Deçani – 2 Korriku                            2:1

F.Kosova – KEK-u                             1:0

Liria – Lepenci                                    3:0

Dukagjini – Gjilani                            1:1