Mbrojtësi shqiptar realizon dëshirën e madhe

Lojtarët shqiptarë duket se po gëzojnë një moment të mirë në karrierën e tyre.

Pas sukseseve të emrave si Manaj, Broja apo edhe të tjerë, një tjetër shqiptar bën realitet një nga dëshirat e tij më të mëdha.

Adrian Bajrami bën kalimin nga U23-shi në drejtim të ekipit A të Benficës.

Gjiganti portugez ka besuar te cilësitë e mbrojtësit 19-vjeçar, i cili tashmë do të jetë pjesë e ekipit të parë të skuadrës nga Lisbona.

Liga e Portugalisë ka shpërndarë një listë me futbollistët e regjistruar në skuadrat përkatëse dhe në radhët e Bengikas regjistrohet edhe emri i tij.

Sot vazhdojnë kualifikimet për Kupën e Botës, këto takime zhvillohen

Nga Serie D te Milani, ëndrra e bërë realitet për Junior Messias