Mbrojtësi shqiptar Enea Mihaj transferohet në Superligën e Portugalisë

Enea Mihaj lë Greqinë për Portugalinë. Mbrojtësi i Kombëtare Shqiptare largohet pas tri sezonesh nga PAOK-u për t’iu bashkuar skuadrës e elitës së futbollit portugez, Famalicao. 24-vjeçari ka firmosur kontratë trevjeçare.

“Vij me ambicie të mëdha te Famalicao dhe shpresoj të jem në gjendje të ndihmoj klubin për të arritur objektivat. Shpresoj të përshtatem shpejt që të bëhem një element i rëndësishëm brenda grupit. Kam parë ndeshje e Famalicaos dhe më gëzon fakti që shoh stadiumin plot dhe pasionin që tregojnë tifozët”, deklaroi mbrojtësi shqiptar për faqen e klubit të ri.

Famalicao e ka nisur keq kampionatin në Portugali, pasi ka pësuar dy humbje në dy ndeshjet e para, duke u renditur në vendin e fundit.

Shkupi nga nesër nxjerr në shitje biletat për ndeshjen ndaj Ballkanit, këto janë çmimet

Di Maria shkëlqen, Juventusi e nis për mrekulli sezonin e ri