Mbretërit e nisin mbrojtjen e titullit me fitore (VIDEO)

Real Madridi ka shënuar fitore kundër Deportivos si mysafir me rezultat 3:0.

Mbretërit kaluan në epërsi me Gareth Bale që në minutën e 20-të.

Nuk vonoi shumë dhe Casemiro shtoi epërsinë në 2:0.

Kroos e vulosi takimin me golin e shënuar në minutën e 62.

Deprotivo humbi një penallti në fund të ndeshjes. /olle/

GOLI 1 

GOLI 2 

GOLI 3