Martino injoron dy sulmuesit në top formë…

Trajneri i Argjentinës, Gerardo Tata Martino, ka publikuar listën eme futbollistët e grumbulluar për dy ndeshjet e rradhës kundër El Salvador dhe Ekuadorit në fund të marsit dhe fillim të prillit.

Ish-trajneri i Barcelonës ka grumbulluar “italianët” Romero, Roncaglia, Biglia, Pereyra, Higuain dhe Tevez, ndërkohë që bie në sy mungesa e tre prej futbollistëve më në formë të momentit: palermitanët Dybala dhe Vazquez si dhe interisti Mauro Icardi.

Lista e plotë e Tata Martinos:

Portierë

Nahuel Guzman (Tigres)

Sergio Romero (Sampdoria)

Geronimo Rulli (Real Sociedad)

 

Mbrojtës

Ezequiel Garay (Zenit)

Pablo Zabaleta (Manchester City)

Marcos Rojo (Manchester United)

Facundo Roncaglia (Genoa)

Mateo Musacchio (Villarreal)

Lucas Orban (Valencia)

Nicolás Otamendi (Valencia)

 

 

Mesfushorë

Javier Pastore (PSG)

Angel Di Maria (Manchester United)

Lucas Biglia (Lazio)

Roberto Pereyra (Juventus)

Ever Banega (Siviglia)

Enzo Perez (Valencia)

Javier Mascherano (Barcellona)

 

Sulmues 

Ezequiel Lavezzi (PSG)

Sergio Aguero (Manchester City)

Gonzalo Higuain (Napoli)

Carlos Tevez (Juventus)

Lionel Messi (Barcellona)