Maroku – Kroacia, formacionet zyrtare

Kroacia e nis rrugëtimin në Kampionatin Botëror me përballjen ndaj Marokut në kuadër të Grupit F.

Ndeshja që fillon në ora 11:00, do të zhvillohet në stadiumin “Al Bayt Stadium”.

Kroatët në Botërorin e mbajtur në Rusi në vitin 2018, ishin nënkampion, duke humbur në finale nga Franca dhe do të synojnë të shkojnë sa më larg që munden.

Në anën tjetër, Maroku do të synojë të bëjë befasi dhe të kalojë së paku fazën e grupeve.

Formacionet zyrtare:

Maroku: Bono; Hakimi, Saiss, Aguerd, Mazraoui; Amrabat, Ounahi, Amallah; Ziyech, En Nesyri, Boufal.

Kroacia: Livakovic, Perisic, Lovren, Kovacic, Kramaric, Modric, Brozovic, Vlasic, Sosa, Gvardiol, Juranovic.

Rekordi i Giroud, barazon me gola legjendën Thierry Henry për Francën

Një tjetër lëndim te Franca, Lucas Hernandez humb botërorin