Marok – Spanjë, formacionet zyrtare

Maroku dhe Spanja zhvillojnë ndeshjen e radhës së 1/8 së finales në Botërorin ‘Katar 2022’.

Ndeshja interesante zhvillohet në “Education City Stadium”, me fillim nga ora 16:00, shkruan Gazeta Olle.

Spanja shihet si favorite në këtë sfidë, por Maroku ka treguar se mund të shkaktojë befasi.

Formacionet zyrtare: 

Maroku: Bounou – Hakimi, Aguerd, Saïss, Mazraoui – Ounahi, Amrabat, Amallah – Ziyech, En-Nesyri, Boufal.

Spanja: Simon – Marcos Llorente, Rodri, Laporte, Alba – Gavi, Busquets, Pedri – Ferran Torres, Asensio, Olmo.

/Gazeta Olle/ 

Zyrtare: KF Llapi ka shkëputur kontratën me futbollistin që e transferoi gjatë verës

Ish-futbollisti i njohur për festimin e brazilianëve: Nuk e kuptoj, as s’dua ta besoj – është mungesë respekti