Marijan Coric largohet nga Llapi pas finales së Kupës

Marijan Coric pritet të largohet nga Klubi Futbollistik “Llapi” me të përfunduar finalja e Kupës së Kosovës ndaj Dritës.

Mediumi “Kanal 10” mëson ekskluzivisht se 27 vjeçari tashmë ka vendosur për t’u larguar nga Llapi dhe vendimin u’a ka kumtuar drejtuesve të klubit.

Drejtuesit e Llapit kanë qenë në bisedime me Coric për ta vazhduar kontratën, mirëpo 27 vjeçari ka vendosur që të largohet me të përfunduara finalja e Kupës.

Madje, siç mëson “Kanal 10”, ai nuk do të jetë pjesë e Llapit as në garat ndërkombëtare, pasi që “Legjendat” veçse e kanë siguruar pjesëmarrjen në Conferece League.

Coric ishte njëri ndër më të dalluarit e Llapit këtë sezonë, duke bërë pritje fantastike. Madje, Mario ishte njëri nga futbollistët më të dashur të publikut në “Zahir Pajaziti”.

Ence kualifikohen në gjysmëfinale të PGL Antwerp Major

Donjeta Sadiku është fituese e medaljes së bronztë