Marchisio: Titulli në xhep, Dortmundi …

Claudio Marchisio thotë se Juventusi mund të mposht edhe Borussia Dortmund nëse ata luajnë si në pjesën e dytë kundër Sassuolos.

Zonja e Vjetër fitoi kundër Sassuolosduke shkuar në plus 11 pikë dhe tashmë titulli është shumë afër, duke e parë që romakët po kanë vështërsi dhe ju rrezikohet edhe pozita e dytë, ndoshta edhe Liga e Kampionëve.

“Ishte një mbrëmje e madhe, jo vetëm që fituam, por për të ardhmen “, tha Marchisio pas fitores me Sassuolon.

“Nëse do të luaj me ritmin dhe të përqëndrohemi siç bëmë në pjesën e dytë, atëherë ne mund të bëjmë mirë në ‘Westfalenstadion’. “Scudetto ? Ne jemi të 11 pikë para. Qëllimi ynë është që të mbajë këtë avantazh, sepse ne kemi disa lojtar kyç të lënduar”.

Edhe pse Juventus do të luaj edhe kundër Palermos, Marchision mendjen e ka te ndeshja me Dortmundin.