Maradona e ofendon Louis van Gaalin

Diego Armando Maradona, duket se nuk ka simpati për Louis van Gaalin. Ai ka thënë se holandezi është një djall që po e trajton keq Radamel Falcaon.

Këtë deklaratë ai e bëri në vendlindjen e Falcaos, ku po merr pjesë në një ndeshje paqësore.

“Van Gaal është më afër djallit se sa askush tjetër. Falcao është rikthyer nga lëndimi dhe i duhet kohë për t’u përshtatur”, ka thënë Maradona. (Gazeta Olle)

van gaal