Maqedonasit ‘çmenden’ për Suad Sahitin (FOTO)

Mesfushori-sulmues Suad Sahiti, ka nisur shkëlqimin në kampionatin maqedonas në fanellën e Rabotniçkit.

Ish-futbollistit të Hajvalisë dhe Ramiz Sadikut, kanë nisur që t’i kushtojnë vëmendje edhe gazetat në shtetin fqinjë.

Suadi ishte titullarë në ndeshjen e fundit Rabotniçki – Turnovo (2:0), dhe u vlerësua lart për paraqitjen e tij. “Jam i kënaqur me paraqitjen dhe me trajnerin Igon Angelovski”, ka thënë Suad Sahiti.

“Do të kisha dëshiruar që të shënoja sa më parë dhe të luaja si sulmues”, është shprehur ndër të tjera Sahiti.

Ai në Kosovë është konsideruar talent i rrallë futbolli.

Suadi