Mandzukic arrinë në Torino (FOTO)

Sulmuesi më i ri i Juventusit, Mario Mandzukic ka arritur në Torino.

Sipas mediave italine, sulmuesi kroat nesër do t’i kryej vizitat mjekësore dhe do të prezentohet me fanellën bardhëezi.

Ai foli për herë të parë si lojtar i Juventusit.

“Unë ndihem shumë mirë. Torino është një qytet i bukur. Unë kam ardhur këtu për të luajtur dy herë. Për tifozët mund të them se unë do të bëj çmos. Unë kam dhënë gjithmonë më të mirën time në çdo ekipi ku kam luajtur. Do të luftojë për këmishën time të re. Unë e di se Juve ka një bazë të madhe tifozësh, dhe kjo është arsyeja pse unë jam i lumtur. Tani kjo është shtëpia ime e re dhe unë do të jap më të mirën”, tha Mandzukic.

Madzukic erdhi nga Atletico Madrid për një shumë prej 18 milionë euro.