Mandzukic afër Juventusit

Mario Mandzukic thuhet se tashmë të rënë dakord për një transferim te Juventusi, por Atletico Madrid mbetet për t’u bindur .

Juventusi zgjeshi kroatin si zgjedhjen e tyre të parë pasi që tashmë duket se Carlos Tevez do të largohet nga italianë.

Sipas Calciomercato.it, drejtori i përgjithshëm Beppe Marotta tashmë siguruar marrëveshjen me lojtarin për një transferim.

Mandzukic është parë duke folur me kapitenin e Juves, Gianluigi Buffonin pas ndeshjes me Kroacinë, dhe pret që Atletico Madrid të japin dritën e tyre të gjelbër .

Transferimi mund të zbutet duke kaluar Tevez në Madrid, pasi Atletico është e interesuar për argjentinasin.

Argjentinas gjithashtu është duke u ndjekur nga Boca Juniors dhe Paris Saint-Germain dhe besohet të jetë vlerësuar nga 6-7 milionë euro.