Manchesteri shumë afër yllit të Juventusit

Manchester United po bënë gati transferet për afatin kalimtar të verës. Njëri prej të cilëve ka gjasa të mëdha të nënshkruajë me ‘Djajtë e Kuq’, është ylli i Juventusit, Arturo Vidal.

Madje, sipas Daily Express të Anglisë, anglezët janë shumë afër nënshkrimit të mesfushorit.

Krahas tij, Louis van Gaal po e kërkon edhe Raphael Varanen e Real Madridit, dhe Kenedyn e Fluminenses. (Gazeta Olle)