Kaloni në dark mode që është më i përshtatshëm për sytë gjatë natës.

Kaloni në light mode që është më i përshtatshëm për sytë gjatë ditës.

Kaloni në dark mode që është më i përshtatshëm për sytë gjatë natës.

Kaloni në light mode që është më i përshtatshëm për sytë gjatë ditës.

Manchester United vazhdon shkëlqimin, tjetër fitore bindëse

Manchester United ka shënuar fitore me rezultat 3-0 ndaj Bournemouth në kuadër të javës së 17-të të Ligës Premier.

Pas një dominimi në start, nuk vonoi dhe erdhi edhe goli i parë në ndeshje.

Zhvillohej minuta e 23-të, kur Christian Eriksen asistoi te Casemiro i cili me një goditje të fortë nga brenda zonës shënoi për 1-0.

Me këtë rezultat u mbyll edhe pjesa e parë, ndërsa edhe në të dytën vazhdoi dominimi i Djajve të Kuq.

Në minutën e 49-të erdhi edhe goli i dytë në ndeshje, kur Alejandro Garnacho asistoi te Luke Shaë i cili shënoi për 2-0.

Ndeshja u mbyll në minutën e 86-të, kur kombinimi mes Bruno Fernandes dhe Marcus Rashford u mbyll me gol për 3-0.

Manchester United ka 35 pikë dhe mban vendin e katërt në renditje, me pikë të barabarta me vendin e tretë që mbahet nga Newcastle.

Arsenali dhe Newcastle United ndahen në paqe

Reagimi i ashpër i Vllaznisë ndaj Llapit pas transferimit të Rinor Hoxhës te llapjanët: Skuadër me nivel provincial

Reklama