Manchester United-Liverpool, luftë për yllin e Sportingut

Manchester United dhe Liverpool janë futur në luftë për shërbimet e yllir të Sportingut të Lisbonës, William Carvalho.

Sipas medieve angleze, rivalët e urryer veç se i kanë nisur negociatat me Sportingun, duke u munduar që të dalin fitimtar në këtë duel të afatit kalimtar.

Klubi portugez e vlerëson Carvalhon me një shumë prej 35 milionë eurosh, por anglezët do të provojnë që ta ulin atë në maksimum. /Gazeta Olle