Manchester City – Chelsea, kjo është data kur do të zhvillohet finalja e Ligës së Kampionëve

Chelsea ka siguruar finalen e Ligës së Kampionëve pasi eleminoi Real Madridin në gjysmëfinale. 

Blutë e Londrës fituan me rezultat të përgjithshëm 3-1, shkruan Gazeta Olle.

Manchester City dhe Chelsea janë dy finalistët e këtij sezoni, me finalen e cila luhet në Stamboll.

Kjo finale zhvillohet më 29 maj në stadiumin ‘Ataturk Olympic’.

Kujtojmë që Manchester City dje ka eliminuar klubin nga Franca, PSG, me rezultat të përgjithshëm 4-1.

/Gazeta Olle/