Manchester City apo PSG në finale, formacionet e mundshme

Sonte zhvillohet ndeshja e dytë gjysmëfinale e UEFA Champions League mes Manchester Cityt dhe PSG-së.

Ndeshjen e parë e luajtur në Paris, skuadra e Pep Guardilas arriti të fitonte me rezultatin 2-1.

Sa i përket formacioneve të mundshme, për Mancheser City-n nuk pritet të këtë mëdyshje, me Pep që kohët e fundit po luan pa një sulmues “pykë” të mirëfilltë.

Man City v Paris St-Germain: PSG face anxious wait over Kylian Mbappe  fitness - BBC Sport

Ndërsa për “parisienëve” në mëdyshje është nisja nga minuta e parë e Mbappes i cili edhe pse ka udhëtuar me skuadrën nuk duket të jetë në formën e tij optimale pas dëmtimit në ndeshjen e fundit në kampionat.


Formacionet e mundshme:

Manchester City: Ederson, Ëalker, Stones, Dias, Zinchenko, Silva, Rodrigo, Gundogan, Mahrez, Bruyne, Foden

PSG: Navas, Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Bakker, Herreira, Paredes, Di Maria, Verratti, Neymar, Icardi.


“Citizens” vijnë në këtë ndeshje me organikën e plotë, ndërsa për miqtë do të mungojnë, Juan Bernat i dëmtuar, Idrissa Guaye i ndëshkuar me karton të kuq në ndeshjen e parë dhe Kylian Mbappe i cili është në dyshim.

PSG 1-2 Man City: the best of the Twitter reaction

Manchester City ka arritur të fitojë 6 ndeshjet e fundit në këtë kompeticion duke shënuar të paktën dy gola për ndeshje.