Maloku në Mitrovicë, Nuza në Vushtrri

Elita e futbollit kosovar rikthehet nesër (e martë) me ndeshjen Trepça – Feronikeli. Gjyqtari Tefik Maloku do ta bëjë ndarjen e drejtësisë në këtë sfidë.

Ndërkohë, në derbin e xhiros së 28 të Raiffeisen Superligës që zhvillohet të mërkurën, Kosova e Vushtrrisë – Prishtina, Genc Nuza do të jetë ‘bilbil’ i kësaj sfide.

Orari dhe gjyqtarët – java 28

E martë 

Trepça – Feronikeli                              SSK

(T. Maloku, J. Musolli, V. Kelmendi, I. Kelmendi)

E mërkurë

Hajvalia – Drenica                               SSK

(B. Gashi, B. Morina, F. Sekiraça, N. Raci)

Trepça ’89 – Besa

(K. Vula, M. Këpuska, M. Berisha B. Batalli)

Kosova (V) – Prishtina                        SSK

(G. Nuza, D. Preniqi, F. Berisha, S. Isufi)

Ferizaj – Vëllaznimi

(H. Hajdari, E. Baliqi, F. Abrashi, I. Shuleta)

 

Drita – Istogu

(M. Baliu, S. Berisha, B. Rama, A. Tahiri)