Malisheva turpëron Dritën në Gjilan dhe siguron qëndrimin në Superligë

Malisheva ka marrë fitore të madhe në udhëtim te Drita në kuadër të javës së 35-të në Albi Mall Superligën e Kosovës për ta siguruar mbijetesën, por edhe për t’i shuar vendasve shpresat për titull.

Pjesa e parë nisi më mirë për skuadrën nga Gjilani, që kishte iniciativën.

Por, me kalimin e minutave – malishevasit u këndellën dhe filluan ta bënin lojën e tyre.

Në 45 minutat e parë nuk pati gola, por në të dytën ishte një pamje tjetër.

Ishte minuta e 58-të e takimit kur Malisheva ia doli të kalonte në epërsi me golin e Ronald Sobowales.

Në minutat e mbetur, Drita shkoi me të gjitha forcat në sulm, mirëpo mbrojta e Malishevës ishte e pathyeshme.

Pas javës së 35-të, Drita është në vendin e dytë me 67 pikë, pesë më pak se Ballkani që e mbrojti titullin, ndërsa Malisheva është në të gjashtin me 43 sosh.

Superliga LIVE: Luhet për titullin, Evropën dhe mbijetesën

Ballkani kampion i Kosovës për herë të dytë në histori të klubit