Malisheva triumfon në miqësoren e parë në Turqi

Malisheva ka shënuar fitore në ndeshjen e parë kontrolluese gjatë qëndrimit në Turqi.

Kosovarët kanë mposhtur me rezultat minimal, 0-1, Lokomotiv Moscow B, shkruan Gazeta Olle.

Golin e vetëm dhe të fitores për bardhekaltrit e realizoi Mërgim Pefqeli.

Malisheva është vetëm njëra nga tetë skuadrat e Superligës së Kosovës, që përgatitjet për stinorin pranveror po i zhvillon në Antalya.

/Gazeta Olle/

FFK me top të brenduar për ndeshjet e Superligës dhe Ligës së Parë

Futbolli shqiptar në zi, ndërron jetë ish futbollisti i Kombëtares