Malisheva dhe Dukagjini ndalin Prishtinën dhe Ballkanin – duket se Superliga këtë edicion do të jetë shumë e nxehtë!

Ka përfunduar java e parë e Superligës së Kosovës me ndeshjet Malisheva – Prishtina dhe Ballkani – Dukagjini.

Malisheva ka bërë debutimin në Superligën e Kosovës, duke marrë një pikë ndaj kampionit në fuqi, Prishtinës – pasi ndeshja përfundoi 1-1.

Golat në këtë takim i realizuan Hasan Hyseni në minutën e 13-të për vendasit, e barazimi erdhi në fund të takimit me anë të Leotrim Bekteshit.

Edhe Dukagjini ka arritur një barazim prej 2-2 në udhëtim te Ballkani.

Dy golat për sukarekasit i realizoi Ermal Krasniqi ( 45′ dhe 53′), ndërsa për klinasit realizuan Arbër Shala në sekondat e fundit të pjesës së parë dhe Ahmed Januzi në të 68-tën.

 

 


LIVE / MALISHEVA 1 – 1 PRISHTINA 

Përfundon ndeshja.

92′ GOOOOL: Leotrim Bekteshi barazon rezultatin për Prishtinën në minutat shtesë.

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

13′ GOOOL: Malisheva kalon në epërsi ndaj Prishtinës, Hasan Hyseni realizon për 1-0 pas një gabim amatoresk nga Vangjeli në mbrojtje. 

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare: 

Malisheva: Gashi, Pira, Kryeziu, Xhaka, Dumani, Vitija, Bruqi, Pefqeli, H.Hyseni, Stullqaku, M.Hyseni.

Prishtina: Haxho, Vangjeli, Bekteshi, Atanda, Mici, Boshnjaku, Avdyli, Shabani, Kryeziu, Hoti, John.


LIVE / BALLKANI 2 – 2 DUKAGJINI 

Përfundon ndeshja.

73′ Ahmed Januzi i Dukagjinit ndëshkohet me karton të kuq pas një ndërhyrje të ashpër! 

68′ GOOOOL: Ahmed Januzi në rastin e tij të vetëm shënon për Dukagjinin dhe barazon në 2-2.

54′ GOOOOL: Ermal Krasniqi i Ballkanit për mrekulli realizon golin e dytë, kalon dy futbollistë dhe realizon gol të bukur për 2-1. 

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

46′ GOOOOL: Arber Shala shënon për Dukagjinin dhe barazon rezultatin menjëherë në 1-1.

45′ GOOOOL: Ermal Krasniqi realizon në fund të pjesës së parë për epërsinë 1-0 të Ballkanit.

30′ Blendi Baftiu nuk shënon nga penalltia, Muhaxhiri pret për mrekulli. 

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare: 

Ballkani: Ljuljanovic, Ar. Thaqi, Hoxha, Jashanica, As. Thaqi, Gashi, Kuc, Gripshi, Korenica, Baftiu, Krasniqi

Dukagjini: Muhaxhiri, Mërlaku, Dallku, Shala, Kuçi, Basri, Millaku, Shabani, Ahmeti, Mulaj, Januzi


/Gazeta Olle/

Elbasan Rashani shkëlqeu me dy gola ndaj Lyonit, vlerësohet me notë të lartë

Zekirija Ramadani pas barazimit ndaj Malishevës: Morëm më tepër se që merituam, jam i bindur që nuk e merituam