Malisheva – Liria, formacionet zyrtare

Malisheva do të përballet me Lirinë në kuadër të xhiros së 17-të në elitën e futbollit kosovar.

Vendasit janë duke kaluar nëpër një moment shumë të mirë këtë edicion, teksa e shohin vetën në pozitën e katërt.

Të besuarit e Qendrim Kidës kërkojnë fitoren e radhës në kampionat që ta blindojnë pozitën e katërt dhe të kërkojnë ngjitjen në tabelë.

Në anën tjetër Liria nuk di për fitore që 12 ndeshje dhe kërkon këndelljen.

Formacionet zyrtare:

Malisheva: Ozdogan, Pira, Kryeziu, Xhaka, Veliu, Brruti, Vitija, Mustafa, Xhylani, Oshafi, Hazrollaj.

Liria: pas pak…

/Gazeta Olle/ 

Llapi – Ballkani, formacionet zyrtare

Prishtina – Fushë Kosova, formacionet zyrtare