Malisheva gjunjëzon kazakët

Skuadra e Malishevës nën drejtimin e kryetrajnerit Arsim Thaçi shënuan fitore në miqësore, me rezultat 2:1 nda FC Kyzylzhar nga Kazakistani.

Miqësore e mirëseardhur për të dy ekipet për të pa formën e tyre në prag të pjesës së dytë të kampionatit.

Për Malishevën shënuan Mërgim Pefqeli dhe Hasan Hyseni.

Futbollistët e Malishevës treguan lojë shumë të mirë ndaj rivalit.

Gjilani mposht pastër Shakhter Karagandyn

Besart Berisha me një shkrim emocionues njofton se është pensionuar nga futbolli