Mac Allister kujton takimin e parë me Messin: Duart më dridheshin

Ylli i Botërorit të Argjentinës, Alexis Mac Allister, zbuloi se sa nervoz ishte kur takoi Lionel Messin për herë të parë, duke pranuar se i dridheshin duart.

Shumë kohë përpara se Mac Allister të regjistronte dy gola në katër paraqitje në Kupën e Botës 2022, ai ishte një i ri i Boca Juniors që i afrohej me nervozizëm idhullit të tij të Argjentinës.

Lojtari aktual i Brightonit kujton me dashuri takimin e tij të parë me Messin.

“Isha shumë nervoz, duart më dridheshin”, tha Mac Allister për B/R Football.

“Unë jam një djalë me të vërtetë i turpshëm, kështu që po, isha vërtet nervoz. Por atëherë e kuptoni se sa i përulur është ai. Në atë moment, unë isha duke luajtur në Boca Juniors, kështu që kishim mbërritur nga Argjentina për të [luajtur] mendoj ishte Spanja për një miqësore. Dhe arritëm, dhe ai ishte duke darkuar”.

Adnan Januzaj mund t’i bashkohet Mujës tek Antwerp

Ademi: Licencimi është bërë temë shkaku i rëndësisë së futbollit