Lumbardh Dellova luan 80 minuta në derbin e Adriatikut

Hajduku ka pësuar humbje nga Rijeka në kuadër javës së 7-të në Superligën e Kroacisë.

Dellova u fut në lojë në minutën e 13-të, ku zëvendësoi Lovrencsics.

Ish mbrojtësi i Prishtinë luajti në krahun e djathtë të mbrojtjes dhe kishte paraqitje solide.

Në këtë ndeshje startuan nga minuta e parë edhe Emir Sahiti për Hajdukun dhe Liridon Selahi për Rijekën.

Dellova ishte lojtari kryesor te Prishtina, ku e fitoi edhe titullin /Gazeta Olle/

Sot dita vendimtare për të ardhmen e Kylian Mbappe, kështu qëndron situata

​Rooney këshillon Solskjaerin: Ja ku duhet të luajë Ronaldo