Luke Shaw zhbllokon finalen e madhe të evropianit

Anglia ka kaluar në epërsinë ndaj Italisë në finale të Kampionatit Evropian.

Tre Luanët kaluan në avantazh pas vetëm dy minutash që filloi ndeshja.

Ishte Kieran Trippier që harkoi brenda në zonë, derisa Luke Shaw me goditje volej e futi topin në rrjetë.

Ky padyshim që është një start i mrekullueshëm për Tre Luanët që tentojnë sonte ta fitojnë për herë të parë trofeun. /Gazeta Olle/

Kampionët italianë të vitit 1982 letër Kombëtares para sfidës finale: Guxoni të ëndërroni, zbrisni në Wembley dhe jepni gjithçka nga vetja

Përfundon pjesa e parë, Anglia në epërsi ndaj Italisë