Luis Enrique publikon listën e të ftuarve, asnjë lojtar i Real Madridit

Përzgjedhësi i Kombëtares së Spanjës, Luis Enrique ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për “Ligën e Kombeve”.

Spanja do përballet në gjysmëfinale me Italinë të mërkurën tjetër, pastaj do e pres në finale, fituesin e takimit Belgjikë – Francë.

Mirëpo, Luis Enrique ka publikuar listën e të ftuarve, ku nuk ka asnjë lojtarë të Real Madridit.

Lista e plotë:

Portierë: Unai Simon, Robert Sanchez, David de Gea

Mbrojtës: Cesar Azpilicueta, Pedro Porro, Eric Garcia, Aymeric Laporte, Inigo Martinez, Pau Torres, Sergio Reguilon dhe Marcos Alonso.

Mesfushorë: Sergio Busquets, Rodri Hernandez, Pedri Gonzalez, Mikel Merino, Koke dhe Gavi.

Sulmues: Ferran Torres, Pablo Sarabia, Mikel Oyarzabal, Pablo Fornals, Marcos Llorente dhe Yeremi Pino.

 

Kuota në takimin Dukagjini – Drita, favorizohet kjo skuadër

Qasja e Batatinës për gjyqtarët e rinj; Dikur i quante ‘Super arbitra’, sot i quan ‘fëmijë’!