Luis Enrique: Kosova krijoi shumë raste, ishte fitore e vështirë

Trajneri i Spanjës, Luis Enrique ka folur pas ndeshjes me Kosovën.

Kosova u mposht nga Spanja me reuzltat 2:0 dhe mori primatin në tabelë në grupin B.

Pas ndeshjes, Luis Enrique tha se Kosova ka stil të njëjtë me të Spanjës.

“Ishte ekip mjaft i veshtirë. Krijuan mjaft raste. Janë shumë më ndryshe se pjesa tjeter e ekipeve. Kane filozofi të njëjtë. Kosova është një nga ekipet që luan më mirë dhe kanë stilin e njëjtë si ne”, tha ish-trajneri i Barcelonës

Muriqi: Rastet e humbura nga unë dhe Rashica duhej të konkretizoheshin

Rrahmani: Është e pamundur të kemi kaq shumë raste dhe të mos shënojmë gol