Luis Enrique: Duhej ta mposhtnim Gjermaninë

Luis Enrique theksoi se ishin disa gabime ato që nuk e lanë Spanjën të shkonte më shumë se barazimi ndaj Gjermanisë.

Duke folur për mediet tekniku i Spanjës theksoi se skuadra e tij u përpoq dhe përpos rezultatit, 1-1, theksoi se është i lumtur.

“Ne u përpoqëm të luanim lojën tonë, duke poseduar topin dhe duke manovruar drejt portës. Përpara bëmë disa gabime që na kushtuan barazimin, por jemi të lumtur, mbetemi në krye të tabelës, edhe nëse duhet të fitojmë ndeshjen e fundit”-tha ai.

Brazili goditet nga një sëmundje para ndeshjes me Zvicrën, tre yje në dyshim

Irani po kërkon përjashtimin e SHBA-së pas postimit në Twitter