‘Luftë’ para derbit Panathinaikos – Olympiakos (VIDEO)

Kryendeshja në futbollin grek, mes Panathinaikos dhe Olympiakosit, edhe kësaj here nuk ka kaluar pa incidente.

Por për dallim nga vitet e fundit, ku incidentet fillonin gjatë zhvillimit të ndeshjeve, kësaj here, incidentet u shkaktuan para fillimit të ndeshjes.

Ishin tifozët vendas që si fillim hidhnin mjete të ndryshme në fushë, ndërsa pastaj, edhe e “pushtuan” fushën, shkruan indeksonline.

Pas qetësimit të situatës, ndeshja filloi, ndërsa Panathinakosi e fitoi derbin me rezultat 2:1.