Lorik Ilazi publikon listën e Përfaqësueses së Kosovës në volejboll

Përzgjedhësi Lorik Ilazi, e ka bërë publike listën e gjerë të vajzave të ftuara në Përfaqësuesen e Kosovës në volejboll.

Në grumbullimin e së premtes më 31 maj 2024, Ilazi ka ftuar 26 lojtare, bazuar në formën e tyre në ekipet e Superligës së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë.

FVK u uron shumë suksese ekipeve tona Kombëtare, duke kontribuar direkt në mbështetjen e grumbullimeve dhe çdo formë tjetër, që ekipet tona ta kenë paraqitjen sa më dinjitoze.

Gjithçka që ndodhi në edicionin 2023/24 në Superligën e basketbollit: Kampioni, skuadra e larguar dhe ajo e inkuadruar në elitë

Ministri i Sportit, Hajrulla Çeku: MKRS ka dyshime se po keqpërdoret Ligji i Sponsorizimit