Lorik Cana pritet të ri-organizoj Vëllaznimin

Legjenda gjakovare, e Kombëtares shqiptare, Lorik Cana do të ri-organizoj skuadrën e Vëllaznimit, raporton Dueli Sportiv.

Cana pritet të marr klubin nga një gjendje e rënd financiare, dhe ta rikthej në një skuadër të organizuar, dhe pretendente për rikthim në elitën e futbollit kosovar.

Madje siç mëson Dueli Sportiv, gjakovarët vetëm se kanë siguruar trajnerin e ri nga edicioni i ardhshëm.

Samuel Nikaj pritet të bëhet trajneri më i ri i klubit, dhe për të filluar misionin ‘Superliga’.

 

 

Manaj kërkon rast te Barcelona, Xavi do ta shikoj nga afër në stërvitje

Etrit Halimi largohet nga Vushtrria, ka disa oferta në tavolinë – shumë shpejtë do të vendos për të ardhmen e tij