Lorik Cana me fjalë emocionuese për De Biasin

Trajneri Gianni De Biasi ka dhënë sot dorëheqjen nga drejtimi i Kombëtares shqiptare të futbollit.

Pas njoftimit të djeshëm se nuk do të rinovonte kontratën në fund të edicionit, sot italiani ka dalë në një konferencë për shtyp bashkë me presidentin e FSHF-së, Armand Duka, duke bërë me dije mbylljen e bashkëpunimit që në këtë moment.

cana

Kapiteni legjendar i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana, e ka falëndëruar De Biasin për kontributin që ka dhënë te Shqipëria, përcjellë Gazetaolle.com. “Faleminderit Mister për këto vite me ne!!! Faleminderit për kontributin tuaj, eksperiencën , angazhimin dhe miqësinë. Bashkë kemi arritë dhe përjetu gjëra të paharruëshme