Loriana Kuka nesër kërkon medaljen e tretë olimpike për Kosovën, ja kur fillon garën xhudistja jonë

Nesër kërkohet medalja e tretë olimpike nga ekipi i Kosovës në Tokio.

 

Sot ishte ditë pushimi për ekipin kosovar, por nesër është radha e xhudistes tjetër.

Xhudistja Loriana Kuka, medaliste e bronztë e botës dhe Evropës, garon në kategorinë -78 kg.

Garat e xhudos nisin prej orës 04:00 me kohën tonë lokale, por Kuka raundin e parë e ka kaluar pa luftë dhe ajo nis garimin rreth orës 05:00.

/Gazeta Olle/

Ferizaj arrin marrëveshje me ish-futbollistin e Arbërisë

Prishtina ka arritur në Uells, kërkohet të shkruhet historia në Conference League