Lopetegui nuk përmbahet

Trajneri i Portos, Julen Lopetegui, e ka lartësuar paraqitjen e futbollistëve të tij në fitoren e befasishme ndaj Bayern Munchen, duke e vlerësuar shumë ekipin gjerman.

“Ishte një lojë e mirë, që e fituam kundër njërit prej ekipeve më të mira në historinë e futbollit. Ishim përgatitur shumë për këtë ndeshje. Në pjesën e dytë e mbajtëm topin dhe patem raste, ishim vërtetë superior”, ka deklaruar ai pas ndeshjes. /Gazeta Olle