Lojtari i Shkupit goditet me gurë, dërgohet në spital

Derbi ndërmjet Shkëndijës dhe Shkupit ka kaluar me shumë incidente dhe ndërprerje në fushën e lojës.

Situata ishte edhe më e nxehtë në minutat e fundit të ndeshjes, ndërsa në një ndërprerje të sfidës, e pësoi edhe njëri prej futbollistëve të Shkupit, Ardit Iljazi.

Ky i fundit është goditur me gurë nga ana e publikut vendas, përderisa ishte në nxemje për tu inkuadruar në lojë në pjesë e dytë. Sipas raportimeve, Iljazi është dërguar në spital për mjekim.

Ish-udhëheqësi i “Shvercerave”: Keni marrë hap të gabueshëm, do të pendoheni

Trepça – Peja: Përleshje pati dhe në Mitrovicë nga tifozët (VIDEO)