Lojtarët më të ndjekur në rrjetet sociale që do marrin pjesë në ‘Euro 2020’

Në këtë Kampionat do të marrin pjesë shumë yje të futbollit botëror, shkruan GazetaBlic Sport.

Media gjermane, Bild, ka listuar lojtarët më të ndjekur në rrjetet sociale që do të marrin pjesë në ‘Euro 2020’.

Padyshim që listën e kryeson ylli portugez, Cristiano Ronaldo, kurse pas tij vijnë emra si Gareth Bale, Paul Pogba dhe Kylian Mbappe.

Ja lista e plotë:

1. Cristiano Ronaldo (517 milionë)

2. Gareth Bale (96 milionë)

3. Paul Pogba (72 milionë)

4. Kylian Mbappé (64 milionë)

5. Antoine Griezmann (57 milionë)

– Toni Kroos (57 milionë)

7. Robert Lewandowski (41.1 milionë)

8. Luka Modric (38.7 milionë)

9. David De Gea (36.1 milionë)

10. Manuel Neuer (31.7 milionë)