Lojtarët e javës së 26-të në ligën zvicerane, dy shqiptar në formacion

Java e 26 e ligës zvicerane ka kaluar me rezultate të thella dhe lojë të mrekullueshme ku kanë spikatur 3 lojtarë nga Fc Luzern dhe dy me origjinë shqiptare, bën me dije blick.ch.

Burim Kukeli është shquar në mesfushë dhe shënoi në fitoren 2:0 me klubin e tij, ndërsa shqiptari Hyka gjithashtu shënoi për Luzernin, për të treguar se kalon në Top-Form.

Në vijim keni listën e plotë të lojtarëve të këtij raundi:

David Zibung, Alein Nef, Marek Suchy , Burim Kukeli , Markus Neymar, Ebenezer Assifuah , Anto Grgic , Jahmir Hyka, Theofanis Gekas, Breel Embolo  dhe Simone Rapp .