Lojtarët e Barcelonës e kanë mbështetur Gavin në mënyrën më të veçantë të mundur

Gavi pësoi një dëmtim të rëndë në ligamente sa ishte në detyrë me Kombëtaren e Spanjës.

Mesfushori i ri mund të humbasë pjesën e mbetur të sezonit dhe mund të jetë jashtë Euros së vitit të ardhshëm.

Lëndimi është padyshim një tronditje e madhe për Barcelonën dhe vetë lojtarin, i cili nuk ka qenë kurrë jashtë fushës për një kohë kaq të gjatë.

Katalanasit kanë gjetur një mënyrë për të treguar mbështetjen dhe vlerësimin e tyre për 19-vjeçarin, përveç që i dërgojnë shumë dashuri përmes mediave.

Përpara ndeshjes me Rayo Vallecanon, lojtarët varën një foto të Gavi brenda dhomës së zhveshjes së klubit.

Pra, ai qëndron atje edhe nëse nuk mund të jetë aty për momentin. Është i mirë i bashkëlojtarë për Gavin. /Gazeta Olle/

Zyrtare: Dueli mes Prishtinës dhe Dritës luhet të hënën në Lipjan

Zyrtare: Ndeshja mes Fushë Kosovës dhe Dukagjinit luhet të martën në Lipjan