Llapi siguron shërbimet e futbollistit që shkëlqeu gjatë këtij sezoni

Albion Kurtaj futbollist i Llapit. 

Llapi e ka mposhtur konkurencën e Laçit dhe tanimë ka arritur marrëveshje me futbollistin e Ferizajit, Albion Kurtajn.

Kanal10 mëson se mes dy palëve kanë mbetur vetëm çështjet finale për tu kryer dhe gjithçka mund të zyrtarizohet në fund të javës.

Kurtaj shkëlqeu këtë edicion me Ferizajn në Ligën e Parë, duke arritur të promovohej me këtë skuadër në Superligë.

Zyrtare: Nuk ndalet Ferizaj, prezanton një tjetër futbollist të njohur

Drita e nis me mbrojtës të djathtë afatin kalimtar për të dytin vit radhazi