Llapi për vazhdimësi, Malisheva për tu rikthyer te fitoret – formacionet zyrtare

Xhiro e 16-të në elitën e futbollit kosovar Albi Mall Superligë starton sot, por që janë vetëm dy ndeshje në program për tu zhvilluar.

Dueli i vetëm i ditës së sotme do të luhet në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ në Podujevë nga ora 13:00, ku Llapi është nikoqir i Malishevës.

Vendasit kërkojnë të vazhdojnë me fitore pas rezultateve pozitive në ndeshjet e fundit.

Në anën tjetër mysafirët synojnë fitoren pas humbjes në xhiron e kaluar duke kërkuar vazhdimësi me rezultate pozitive.

Formacionet zyrtare: 

Llapi: Avdyli, Jashari, Namani, Emini, Hyseni, Ramadani, Selimi, Krasniqi, Ahmeti, Blakçori, Cobian.

Malisheva: Gashi; Pira, Kryeziu, Xhaka, Veliu; Brruti, Vitija, Mustafa; Aliu, Oshafi, Hazrollaj;

/Gazeta Olle/

Ndeshja Bayern Munich – Union Berlin nuk zhvillohet shkaku i borës

Liria dhe Gjilani duan këndelljen, formacionet zyrtare