Llapi – Malisheva, formacionet zyrtare

Llapi dhe Malisheva do të takohen përsëri në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ në Podujevë, kësaj radhe për garat e Superligës.

Dy skuadrat javë më parë u takuan në çerekfinale të Kupës së Kosovës dhe ishin vendasit që kaluan tutje pas ekzekutimit të penalltive.

Do të jetë një ndeshje shumë interesante, pasi të dyja skuadrat duan pikët e plota për të qenë sa më afër objektivave.

Llapi po kërkon pozitën e tretë në tabelë dhe dëshiron vetëm tre pikët që të afrohet sa më shumë me Gjilanin.

Ndërkohë Malisheva pasi ndali Dritën synon një tjetër befasi në Podujevë.

Formacionet zyrtare:

Llapi: Avdyli; Shabani, Rivera, Selimi, Milic, Krasniqi, Fernando, Limani, Neto, Progni, Fazliu.

Malisheva: Gashi; Kryeziu, Veliu, Gavazaj, Mustafa, Sobowale, Bruqi, Hajdari, Pira, Bihorac, Tolaj.

/Gazeta Olle/

Ballkani pret Gjilanin, formacionet zyrtare

Prishtina pret Trepçën ’89 në kryeqytet, formacionet zyrtare