Llapi kërkon mobilizim për derbin ndaj Gjilanit: Të dielën krejt Podujeva n’Merdarë!

Të dielën, me fillim nga ora 13:30 në Merdare, zhvillohet kryendeshja e xhiros së 16-të të Superligës ndërmjet Llapit dhe Gjilanit.

Bardhekaltrit vijnë pas fitores 5-3 në udhëtim te Drenica, ndërsa kuqebardhët pas triumfit 1-0 në derbin e madh ndaj Dritës, shkruan Gazeta Olle.

Faqja zyrtare e Llapit përmes një postimi ka kërkuar mobilizimin e të gjithë Podujevës për këtë përballje të rëndësishme.

Postimi i plotë i Llapit: 

Të dielën krejt Podujeva n’Merdarë!

Të dashur llapjanë dhe “Legjenda” ashtu siq na keni dhënë përkrahje të madhe në ndeshjet paraprake, njësoj duhet edhe të dielën ku në stadiumin e Merdarës mirëpresim ekipin lider të Superligës, SC Gjilanin.

Ekipi ynë përveç formës së jashtëzakonshme në 8 javët e fundit duke arritur 7 fitore, kërkon edhe fitoren e 8 ndaj Gjilanit.

Mbështetja juaj do jetë motiv shtesë për ekipin, trajnerin dhe klubin që të arrijmë fitore dhe të vazhdojmë rrugëtimin tonë drejt titullit kampion!

Pas 15 xhirove, Llapi tashmë është ngritur në pozitën e katërt në tabelë me 24 pikë, teksa Gjilani është lider me 28 sosh. /Gazeta Olle/ 

Italia dhe Portugalia në të njëjtën rrugë në play-off, njëra do të mbetet jashtë Botërorit

Kosova më 28 Nëntor përballë Danimarkës